Referanslar

Tasarım, Moda ve Mimarlık Kavşağında İstanbul

imajgen

Tasarım, Moda ve Mimarlık Kavşağında İstanbul

34 Solo adına Nurten Meriçer , Eindhoven’da 22-30 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenen 10. Hollanda Tasarım Haftası’nda , 28 Kasım 2011 günü  Hollanda Tasarım, Moda ve Mimarlık İnsiyatifi Dutch DFA’nin konuğu olarak “Tasarım, Moda  ve Mimarlık Kavşağında İstanbul” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

3 yıllık süreli bir insiyatif olarak geliştirdiği çeşitli programlarla  yurt dışına açılmayı hedefleyen Hollandalı tasarımcıları desteklemeyi amaçlayan Dutch DFA’in  Şangay’da açtığı Hollanda Tasarım Ofisi bu alanda bir ilk oluşturmuştu.  İkincisi önümüzdeki aylarda Mumbai’de açılacak olan ofislerin benzerlerinin Almanya ve Türkiye’de de açılması planlanıyor. Hollanda Tasarım Haftası sırasında bu ofislerin kurucuları ve planlayıcıları bir araya gelerek deneyimlerini paylaştılar. Sunumlarda ise bu ofisler tasarımcı, modacı ve mimarlardan oluşan dinleyicilerle tanıştırıldı.

Nurten Meriçer sunumunda İstanbul’un Hollandalı tasarımcılar, modacılar ve mimarlar için sunabileceği fırsatları rakamlarla aktardı. 2012 yılında hem ilk Tasarım Bienali’ni hem de Hollanda-Türkiye Ticari İlişkileri’nin 400. Yılı nedeniyle pek çok aktiviteye ev sahipliği yapacak olan İstanbul’daki Hollanda Tasarım Ofisi’nin kuruluşu için fizibilite çalışmalarını 34solo yürütüyor.