Referanslar

Avrupa Yaratıcılık Forumu

imajgen

Avrupa’nın 100 Genç Yeteneği Arasında bir Türk Tasarımcı/Avrupa’da Yaratıcılık ve Yenilikçilik'te Türk Damgası/Genç Yetenek Tamer Nakışçı, İstanbul’un yaratıcı potansiyelini Avrupa’ya gösterdi

2009 Avrupa Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yılı etkinlikleri çerçevesinde Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu ortaklığı ile 20-21 Nisan 2009 tarihlerinde Brüksel’de Yaratıcılık Forumu düzenlendi. Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden seçilen 100 Yaratıcı Genç Yetenek Avrupa’nın yaratıcılık ve yenilikçilik alanındaki geleceğini şekillendirmek için hazırladıkları projelerini paylaştılar. İstanbul’u temsil eden genç endüstriyel tasarımcı Tamer Nakışçı’nın bilgisayar oyunlarını sokaklara ve parklara taşıdığı ‘Smartground’ projesi Forum’da geniş yankı buldu.

Forum’un ardından TUSIAD Brüksel Temsilciliği Nakışçı onuruna Avrupa Parlamentosu, iş dünyası ve tasarım dünyasından temsilcilerin katıldığı bir resepsiyon düzenledi.

Forum’da İstanbul’u temsil eden 26 yaşındaki Endüstriyel Tasarımcı Tamer Nakışçı, 34solo tarafından aday gösterilmişti. 27 ülkeden gelen 267 aday arasında yapılan değerlendirme sonrasında belirlenen Avrupa’nın 100 Yaratıcı Genç Yeteneği içinde "bilim, araştırma ve inovasyon" alanında Avrupa’nın yaratıcı geleceğini belirleyecek 22 gençten biri olarak yer aldı.