Kurumunuzun ihtiyacı olan yaratıcı fikirler, insanlar, ürünler ve markanızı geliştirecek yaratıcı öneriler için adresiniz.

Ne Yapıyoruz?

Proje Yönetimi 

Dutch Design Desk İstanbul

DDDist Dutch Design Desk İstanbul, Dutch Design Desk Istanbul, Türkiye pazarına girmeyi hedefleyen Hollandalı tasarımcılar ve tasarım şirketleri ile Hollandalı tasarımcılar ile işbirliği yapmak isteyen Türk şirketlerin ilk buluşma noktası olmayı amaçlayan bir programdır. Dutch Design Desk İstanbul’un verdiği hizmetler arasında ticari iş birlikleri konusunda arabuluculuk, bilgi bankası, danışmanlık, temsilcilik ve iletişim bulunmaktadır. Dutch Design Desk İstanbul, İstanbul’un tasarım, moda ve mimarlık üçgeninin kalbindeki Fulya’da yer alan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) çatısı altında faaliyet gösterdi.
Dutch Design Desk Istanbul, Dutch Design Fashion Architecture (Dutch DFA)Programı’nın girişimi ve mali desteği ile gerçekleştirildi.

Experience Design Workshop

Experience Design Workshop kurumların müşterileri için eşsiz bir deneyim tasarlayarak rakipsiz ürün ve hizmetler geliştirebilmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Experience Design sürecinin aktarıldığı ve uygulama örneklerinin paylaşıldığı workshopta katılımcılar kuruma özel bir uygulama örneği ile ışık, ses, imaj, koku gibi değişkenleri kullanarak müşteri deneyiminin nasıl oluşturulacağını ve deneyim akışının nasıl kurgulanacağını öğrenebilecekler. Hazırlanan senaryodan yola çıkarak konsept ve uygulama detaylarını hazırlayabileceklerdir.

Experience Design Workshop pazarlama, ürün geliştirme, ürün yönetimi, AR-GE, stratejik planlama, tasarım, satış, inovasyon, pazarlama iletişimi, reklam, halkla ilişkiler, etkinlik, mağaza ve diğer satış noktaları için ya da bu birimlerin ortak katılımına uygun olarak düzenlenebilir. Experience Design Workshop iki gün sürelidir. İdeal katılımcı sayısı 10–12 kişidir. Gelişmiş uygulamalar için 1 Hafta süreli ve tekrarlanan programlar yapılabilmektedir. Workshop dili İngilizcedir.

Konuşmacılar

John Thackara

Bizkimiz 8Dünyaca ünlü tasarım/innovasyon gurusu ve teknolojik öngörü ustası John Thackara, konuşmaları ve atölye çalışmaları ile iş yaşamına ufuk genişleten açılımlar getiriyor. Thackara, kitap ve dergi editörlüğünden önce felsefe okudu ve gazetecilik yaptı. 1993-1996 yılları arasında Hollanda Tasarım Enstitüsü müdürü olarak çalıştı. 2007’de İngiltere’de Design of the Time (Dott07) Bienali’nin Program direktörlüğünü üstlendi. 2008’de Fransa’nın en önemli tasarım bienali olan Cite du Design’a katıldı. Thackara, İngiltere Gençlik Derneği’ne üyeliğinin yanı sıra İngiltere Tasarım Konseyi’ne ve Fransa Basın Ajansı’na sürdürülebilirlik üzerine danışmanlık veriyor. Son kitabı “In The Bubble: Designing In A Complex World” (“Balonun içinde: Karmaşık bir Dünya Tasarlamak”) MIT yayınları tarafından basıldı.

Stefan Bardega

Bizkimiz 10Stefan Bardega, MediaCom'a katıldığı günden bu yana ajansın dijital alandaki gelirlerini 160 million Pound'a çıkararak İngiltere'nin en büyük dijital medya ajansı haline getirmiştir. Daha sonra kurduğu ve halen yönetici ortağı olduğu MediaCom Beyond Advertising ise mobil, sosyal medya, sponsorluk, SEO ve dijital yaratıcılık üzerene uzmanlaşmıştır. Brega ayrıca yine mobil pazarlama stratejileri üzerine hizmet veren interaktif bir ajans olan “Ubinow”da da yöneticilik yapmaktadır.

 

Can Yücel Metin

Bizkimiz 7WMC, MARKA, Publicis Modem, Ultra ve McCann Erickson çatısı altında pek çok marka için kampanyalar hazırlayan, 2011 “Kristal Elma” ödüllü Can Yücel Metin reklamcılık kariyerine halen “Brick” bünyesinde devam ediyor. Can, reklamcılık geçmişi ile 2007 yılında Cannes Lions’da Genç Aslanlar kategorisi finalistleri arasındadır. PechaKucha Night İstanbul etkinliklerinin sunuculuğunu üstlenen Can Yücel Metin aynı zamanda bu etkinliklere belli dönemlerde konuşmacı olarak da katılmıştır. Gecenin açılışını, konuk sunumlarını ve kapanışını kendine özgü başarılı bir üslup ile gerçekleştirmektedir. Yeditepe Üniversitesi Medya Bölümü'nde doktora çalışmalarını sürdüren Can Yücel Metin'i NeverBand” isimli rock grubunun solisti olarak müzik dünyasında ve son dönemde “Beyaz Show” için yazarak oynadığı “Oldu, teşekkürler” isimli skeçler ile ekranlarda da izliyoruz.

 

Etkinlikler

PechaKucha Night Istanbul

PechaKucha Night, Şubat 2003’te Klein Dytham Mimarlık’tan Mark Dytham ve Astrid Klein tarafından genç tasarımcıların buluşup ilişkilerini genişlettiği ve işlerini kamusal alanda gösterebildikleri bir etkinlik olarak ortaya çıktı. PechaKucha Night bugün kar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak aralarında Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin’in de bulunduğu dünyanın 450’den fazla kentinde düzenli olarak yapılıyor. 34SOLO, 2009 yılından bu yana yaptığı Pecha Kucha Night İstanbul etkinlikleri ile İstanbullu yetenekleri dünyada hızla büyüyen bu yaratıcılık ağına bağlıyor.

PechaKucha Night  İstanbul Club “Kendi Partini Yarat”14 Mart gecesi Urban Bug Lounge ev sahipliğinde gerçekleşecek. 

Gecede konuşmacılar, birbirinden ilginç fikirleri ile hayal ettikleri partiyi, PechaKucha Night İstanbul sahnesinde paylaşacaklar. Sunumların arasından, izleyicilerin oylarıyla belirlenecek kazanan parti,  Nisan ayında Urban Bug Lounge'da gerçekleşecek. Sürpriz fikirlerin devamında ise, bol müzikli, eğlenceli ve keyifli bir gece bizleri bekliyor olacak.

İstanbul’un yaratıcı atmosferini solumak, ve bu farklı ortamda  eğlenmek isterseniz sizi 19.30’dan itibaren PechaKucha Night İstanbul seyircileri arasında,"Urban Bug Lounge"da  yerinizi almaya çağırıyoruz. Detaylı etkinlik bilgileri için lütfen tıklayınız.

PechaKucha Night Istanbul- Marka

Bizkimiz 2 2012 yılında, “tasarım” pek çok etkinlikle İstanbul’un gündemini belirleyecek. Bu gündemde öne çıkmak isteyen markalar için PechaKucha Night formatının gücünden yararlanmak artık mümkün. 2012’deki PechaKucha etkinliklerinden biri de bir tasarım yarışması. Yarışmanın başvuruları tüm Türkiye’de web üzerinden alınacak. Oluşturulacak jürinin ön elemesinin ardından seçilecek 3 ilde düzenlenecek PechaKucha Night etkinliklerinde jüri ve seyirciler en başarılı konseptleri İstanbul’daki finale gönderecekler. İçerik ve ödülün etkinliği düzenleyecek marka ile birlikte belirleneceği organizasyon sonucunda kazanan tasarım 2012 yılında hayata geçirilecek.

PechaKucha Night - Özel

Size özel PechaKucha Night etkinlikleri düzenlememizi isterseniz lütfen bizi arayın.

PechaKucha Night Istanbul CLUB

Bizkimiz 4 2012 yılında PechaKucha Night İstanbul etkinliklerini yeniden eğlence dünyasına taşıyoruz. Bu yıl Yapı Endüstri Merkezi’nde yapılacak 4 PechaKucha Night İstanbul etkinliğine paralel olarak PechaKucha Night İstanbul izleyicisinin eğlenmeyi sevdiği İstanbul’un çeşitli kulüplerinde, onlara özel PechaKucha Night etkinlikleri düzenliyoruz. PechaKucha Night- Club etkinliklerinde bu sefer sahne izleyicilerin olacak. PechaKucha Night’ın yapılacağı kulübün bilgileri ve gecenin konsepti açıklanır açıklanmaz o gece kulüpte bulunmak isteyen herkes sunum yapmak için başvurabilecek. Gecenin sunucusu Can Yücel Metin yapılan başvurular arasından seçilen 10 sunumu teker teker sahneye davet edecek. O gece sahnede siz de olabilirsiniz, hazır olun! Gecenin geri kalanında ise kulübünüzün her zamanki müzik, dans, parti ve eğlence ortamını bulacaksınız.