Haberler

Curating İstanbul’da Kimleri Dinleyeceğiz?

imajgen

PechaKucha Night İstanbul Vol. 13 sahnesinde bu kez İstanbul’un kültür, sanat ve eğlence ajandasını yönlendiren isimlere yer verdik. 

İstanbul’un son dönem moda trendlerini genç tasarımcı Benan Bal’ın rehberliğinde öğreneceğimiz bu özel gecede, İstanbul’un parti ortamını Orkun Bozdemir anlatacak. Partners’dan Fırat Kasapoğlu ise yaratıcı sektörlerin, yeni çekim merkezi olan İstanbul’da nasıl yapılanmakta olduğuna ışık tutacak. 

İstanbul’un her geçen yıl giderek yoğunlaşan gündemini takip etmek başlı başına bir iş. Editörün gözüyle İstanbul’u dinleyeceğiz.  Şehrin hızlı kültür, sanat ve eğlence hayatını takip etmenin ipuçlarını ise bugunbugece.com’dan stratejist Serdar Paktin verecek. 

İstanbul kendi kendini yaratan bir şehir. Bu şehirdeki yaratma sürecine sanatçıların gözüyle bakacağız. Fotoğraf sanatçısı Murat Germen, iyisi ve kötüsüyle İstanbul’un kentleşme ve mimarisini gündeme getirirken, video mapping çalışmalarından tanıdığımız Candaş Şişman yeni NOHlab oluşumu ile sahnede olacak. Küratör ve sanat eleştirmeni Fırat Arapoğlu ise İstanbul’da tasarlama, örgütleme ve sunma deneyiminden bahsedecek.

Böyle bir gecede İstanbul’un tasarımdaki ve mimarideki yeni öncü rolünden bahsetmemek tabii ki olmaz. Direktör Özlem Yalım Özkaraoğlu, 2012 İstanbul Tasarım Bienali’ni ve ötesini bizimle paylaşacak. Bu yılın diğer önemli buluşması, İstanbul Uluslararası Mimarlık Bienali’nin detaylarını da Genco Demirer’den dinleyeceğiz. 

İstanbul’un kültür sanat eğlence gündemini belirleyen isimleri izleme fırsatını kaçırmak istemiyorsanız sizi de 23 Şubat Perşembe akşamı saat tam 20:20’de PechaKucha Night İstanbul Vol. 13 – Curating İstanbul etkinliğine, Yapı-Endüstri Merkezi’ne bekliyoruz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen tıklayın.